AKTUALNOŚCI:

Wesołych Świąt Wielkanocnych

2010-04-02 11:27:07


Życzenia szczęścia i radości,
zdrowia i spokoju ducha,
rodzinnych i wiosennych Świąt Wielkanocnych
wszystkim Czytelnikom "Almanachu Kęckiego"

składa
Redakcja

zmWesołych Świąt

2009-12-23 08:08:11


Życzenia zdrowych, wesołych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia, a także pomyślności i sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku wszystkim czytelnikom "Almanachu Kęckiego" składa Redakcja.

Zobacz zdjęcia

zmJuż wydany

2009-10-23 14:43:03


Ukazał się najnowszy, 13. już numer „Almanachu Kęckiego”. Rocznik można nabyć w księgarniach przy ul. Mickiewicza oraz w Galerii Sobieskiego, w Dewocjonaliach przy Rynku, w Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego i w Domu Kultury. Cena jednego egzemplarza to 17,- zł.
Informacje na temat spotkania promującego nowy „Almanach”, które miało miejsce 20 października, można znaleźć na stronie głównej Towarzystwa Miłośników Kęt.

zmNowy „Almanach Kęcki” już wkrótce

2009-10-02 10:37:02


W drugiej połowie października ukaże się 13. numer „Almanachu Kęckiego”. W słowie wstępnym redaktora naczelnego rocznika, przeczytamy zapowiedź tego, co znajdzie się w nowym numerze, m. in.: Historia i ludzie – te dwa pojęcia często są nierozerwalnie z sobą powiązane (…). Także i w tym numerze znajdą Państwo wiele tekstów odnoszących się do przeszłości; tej dalszej, już zatartej i dostępnej jedynie dla historyków, ale także i tej bliższej, ciągle odwołującej się do pamięci i emocji(…) Wiele miejsca poświęciliśmy także drugiemu z pojęć – ludziom. Tym, którzy żyjąc w tej samej przestrzeni, co my obecnie lub też wywodząc się z niej, tworzyli wartości i rzeczy do dziś powszechne w naszym otoczeniu. Ich zawsze warto przypominać (…).

Zobacz zdjęcia

bb


Witamy na stronie „Almanachu Kęckiego”

2009-05-31 10:21:30


Przedstawiamy Państwu stronę „Almanachu Kęckiego”, rocznika społeczno-kulturalnego, który od 12 lat ukazuje sie w Kętach, wydawany przez Towarzystwo Miłośników Kęt. „Almanach” od pierwszego numeru miał na celu m.in. prezentację mniej znanych kart z przeszłości Kęt oraz dokumentowanie dorobku umysłowego ludzi z Kęt się wywodzących, a to wszystko przy zachowaniu wysokiego poziomu merytorycznego i edytorskiego.
Pierwszy numer „Almanachu Kęckiego” ukazał się w 1997 r. Jego założycielem i redaktorem naczelnym był Władysław Droździk. Po jego śmierci w 2000 r. cieżar kontynuacji pracy nad rocznikiem, który powstaje społecznie, wzięła na siebie Irena Droździk. Po ukazaniu sie ostatniego, 12. już numeru „Almanachu” ze względu na stan zdrowia zrezygnowała ona z tej funkcji. Zarząd Towarzystwa powierzył to odpowiedzialne zadanie piszącemu niniejsze słowa.
„Almanach” od samego początku tworzył zespół ludzi wyjątkowych, którym bliska jest idea Małej Ojczyzny. Od początku też rocznik zyskał sobie grono stałych sympatyków.
Oddajemy w Państwa ręce stronę internetową, która ma na celu ułatwić kontakt z „Almanachem Kęckim”. Z czasem zamierzamy rozbudować ją o kolejne działy, m.in. o indeksy: autorów, nazwisk i miejsc. „Almanach” bowiem dla wielu osób stał się już bogatym źródłem informacji na temat nie tylko historii Kęt.
W dziale „Linki” znajdą Państwo skrót do strony Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej, na której można znaleźć większość numerów rocznika w pełnej wersji cyfrowej. Wszystkich chętnych prosimy o uwagi dotyczące zarówno strony internetowej, jak treści „Almanachu Kęckiego”.

Zbigniew Matejkopoprzednia 1 2 następna