AKTUALNOŚCI:

Nowy „Almanach Kcki”

2009-10-02 10:26:11


20 padziernika o godz. 17.30 w Domu Kultury w Ktach odbdzie si promocja najnowszego, 13. ju numeru „Almanachu Kckiego”. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. O tym, czego mona si spodziewa w najnowszym numerze rocznika, wydawanego przez Towarzystwo Mionikw Kt, mona przeczyta na stronie „Almanachu”.

zmPoszukujemy zdj

2009-07-16 14:03:40


Towarzystwo Mionikw Kt zwraca sie z prob do mieszkacw o pomoc w renowacji centralnego krzya na Cmentarzu Komunalnym w Ktach.
Wedug konserwatora zabytkw, sam krzy prawdopodobnie zosta wymieniony z powodu zniszczenia i obecny jest wykonany z innego materiau ni sam cok. Niestety, nie udao nam sie dotrze do zwizanych z tym faktem dokumentw. Dlatego te zwracamy si do Pastwa o udostpnienie zdje krzya, jeeli takie s w Pastwa posiadaniu. Interesuj nas fotografie pochodzce z czasw przedwojennych. Za ich udostpnienie z gry dzikujemy.

zmTajne nauczanie w Ktach

2009-06-15 11:29:12


Tajne nauczanie podczas okupacji niemieckiej w Ktach byo tematem spotkania zorganizowanego przez Towarzystwo Mionikw Kt oraz kckie Koo Zwizku Nauczycielstwa Polskiego. Spotkanie miao miejsce w Muzeum im. Aleksandra Kosiskiego.
Kilka lat temu nieyjcy ju Stanisaw Matusiak wsplnie z Agat Ledwo, nauczycielk historii w Gimnazjum nr 1 w Ktach zapocztkowali zbieranie informacji na temat osb uczcych oraz uczniw uczestniczcych w tajnych kompletach podczas okupacji niemieckiej w Ktach. W ten sposb udao si zebra cakiem pokan liczb relacji uczniw wskazujcych, kto w Ktach w czasie wojny, ryzykujc yciem, zajmowa sie tajnym nauczaniem. Efekty tych bada podsumowaa podczas spotkania Anna Chowaniak, ktra przedstawia obecny stan bada, zaznaczajc jednoczenie, e to dopiero wstp do dalszej pracy, ktra teraz skupi si przede wszystklim na badaniu dokumentw zgromadzonych w archiwach. Do tematu wykadu wprowadzia suchaczy Grayna Flasz, przewodniczca kckiego Koa Zwizku Nauczycielstwa Polskiego.

Zobacz zdjęcia

zm


Witamy na stronie Towarzystwa Mionikw Kt

2009-05-31 10:36:30


Oddajemy w Pastwa rce stron internetow Towarzystwa Mionikw Kt. Pozwoli ona wszystkim, ktrym bliskie jest to miasto o wielowiekowej historii, na kontakt z grup ludzi o podobnym przywizaniu do swojej Maej Ojczyzny.
Na stronie bd mogli Pastwo znale wszystko co dotyczy historii i dziaalnoci TMK; informacje dotyczce organizowanych przez Towarzystwo spotka, renowacji zabytkowych nagrobkw, kwesty prowadzonej co roku na ten wanie cel, a take „Almanachu Kckiego”, wydawanego od 12 lat rocznika, ktry na stae wpisa si ju w kulturalny wizerunek naszego miasta.
Jeeli tylko odpowiada Pastwu formua naszego stowarzyszenia i jednoczenie Kty s Pastwu bliskie, zapraszamy do naszego grona. Wystarczy tylko kontakt drog mailow, a wwczas przelemy stosown deklaracj przystpienia do TMK.
Prosimy rwnie o wszelkie uwagi dotyczce zarwno samej strony internetowej, jak i dziaalnoci Towarzystwa Mionikw Kt. Wszystkie Pastwa opinie s dla nas bardzo wane.
Zapraszamy

Anna Chowaniakpoprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 następna